Designed by:
SiteGround web hosting Joomla Templates
Czym różni się korona od implantu?
poniedziałek, 20 lutego 2012 22:25

Informacje od dentysty: Czym różni się korona od implantu?

W przypadku gdy, nie ma korzenia zęba niemożliwe jest wykonanie korony protetycznej lub mostu protetycznego. Innym rozwiązaniem na wypełnienia braku zębowego jest wszczepienie implantu.

Obudować utraconego korzenia zęba rozpoczyna się od wprowadzenia tytanowego implant, czyli specjalnej śruby zastępującej korzeń zęba. Implanty są następnie wykorzystywane do zamocowania koron protetycznych, a rolę wkładu koronowo-korzeniowego spełnia tak zwany łącznik implantologiczny.

 

Implant to wykonana z tytanu śruba o ściśle określonym kształcie i specjalnie przygotowanej powierzchni, którą lekarz implantolog wprowadza do kości.

Leczenie implantologiczne dzieli się na dwa etapy: część chirurgiczną i część protetyczną. Podczas pierwszej chirurg implantolog wprowadza do kości implanty.  Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przez co jest bezbolesny. Następnie na czas gojenia się rany po implancie wstawiany jest tymczasowy prototyp zęba. Po zakończeniu tego etapu implanty są odsłaniane i wykonywane jest widoczne w jamie ustnej ostateczne uzupełnienie protetyczne.

 
Niniejsza strona ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi reklamy prowadzonej przez Gabinet Stomatologiczny. Przyjęcie przez Gabinet Stomatologiczny zlecenia wymaga osobnego kontaktu i nie może nastąpić za pośrednictwem niniejszej strony.