Wystawienie zwolnienia lekarskiego po wyrwaniu ósemek – jak uzyskać

W pierwszej kolejności myśląc o wzięciu zwolnienia lekarskiego powinniśmy pytać lekarza zaraz po wykonaniu zabiegu takiego jak usunięcie ósemek. Jeżeli z jakiś powodów nie dopytaliśmy o takie zwolnienie tuż po wizycie to możemy udać się po nie do lekarza Internisty. Lekarz Internista na podstawie objawów będzie w stanie wypisać nam potrzebne zwolnienie lekarskie. Oczywiście na wizycie lekarskiej rozwiązania się nie kończą, zwłaszcza jeżeli potrzebujemy zwolnienia w dniu kiedy już nie dostaniemy się na wizytę, lub nasz POZ ma odległe terminy. W kryzysowych sytuacjach można zgłosić się po leki na receptę online. Recepta może być wystawiona od ręki po uiszczeniu opłaty i opisaniu objawów które aktualnie dotykają pacjenta. Należy pamiętać że zwolnienie lekarskie może być wystawione maksymalnie do 3 dni wstecz co oznacza że decyzję o skorzystaniu z tego rozwiązania należy podjąć nie później niż na początku 3 dnia. To odpowiedź na palącą potrzebę wystawienia zwolnienia lekarskiego w sytuacjach kryzysowych takich jak brak dostępności lekarza internisty lub błędnie wystawione zwolnienie. 

Dlaczego warto korzystać z rozwiązania zwolnienia online? 

Zwolnienie online to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie w sezonie grypowym gdzie POZ jest obciążony a nawet prywatne ubezpieczenia medyczne nie mogą poradzić sobie z natłokiem pacjentów. Zwolnienie online może być wystawione w kilkanaście minut od zgłoszenia i uiszczenia odpowiedniej płatności. Naturalnie zwolnienie lekarskie tego typu nie będzie wystawione na dłużej niż 7 dni ze względu na kwestie medyczne (osoby potrzebujące dłuższego zwolnienia powinni podjąć proces leczenia u lekarza). Zwolnienie online jest rozwiązaniem doraźnym i awaryjnym które może bardzo pomóc szczególnie osobom bez prywatnej opieki medycznej. 

Co należy zrobić aby otrzymać zwolnienie bez kontaktu z lekarzem?

Jeżeli dotknęło nas zwykłe przeziębienie i czujemy że za kilka dni z tego wyjdziemy warto rozważyć opcje zwolnienia online. Aby uzyskać takie zwolnienie wystarczy że podamy swoje objawy w specjalnym formularzu. Na podstawie objawów lekarz po drugiej stronie wypisze nam w ciągu kilkunastu minut odpowiednie zwolnienie lekarskie. Uwaga, jeżeli potrzebujemy zwolnienia wstecz to koniecznie musimy taką informacje zawrzeć w opisie. Dodatkowo niezbędnym polem będzie również udostępnienie danych naszego pracodawcy który to będzie miał dostęp do dokumentu wystawionego przez lekarza. Otrzymanie zwolnienia lekarskiego oznacza udostępnienie go w systemie ZUS PUE do którego ma dostęp pracodawca, po stronie pracownika leży jedynie zgłoszenie tego faktu swojemu pracodawcy. Otrzymanie zwolnienia jeszcze nigdy nie było takie proste jak dzisiaj, wystarczy kilka kliknięć. 

Ograniczenia jakie ma zwolnienie online

Zwolnienie tego rodzaju jest wystawiane na maksymalnie 7 dni co jest istotnym ograniczeniem. Takie ograniczenia wynikają z przepisów na temat zwolnień lekarskich które doraźnie mogą być wystawianie jedynie na krótkie okresy. Jeżeli chcemy uzyskać dłuższe zwolnienie to koniecznie musimy spotkać się z lekarzem który oceni nasz stan zdrowia i wystawi odpowiedni dokument. Zwolnienie online wystawiane na stronie e recepta 24 może przydać się osobom nie posiadającym deklaracji lekarza POZ, lub będących aktualnie pozbawionych dostępu do konsultacji lekarskich ze względu na dzień wolny od pracy lub święto. 

 

Podobne tematy