Istnieje wiele znaków, że Twoje dziecko powinno odwiedzić ortodontę. Na przykład, wyskakująca szczęka może oznaczać problem ze szczęką. Może to również wystąpić podczas żucia lub mówienia. Należy również zabrać dziecko do ortodonty, jeśli ma ono trudności z żuciem. Innym objawem, na który należy zwrócić uwagę, są trudności z oddychaniem przez usta. Jeśli którykolwiek z tych objawów utrzymuje się, ważne jest, aby umówić się na wizytę u ortodonty.

7 oznak, że Twoje dziecko powinno zobaczyć ortodontę

Istnieje wiele oznak, że Twoje dziecko może potrzebować wizyty u ortodonty. Niektóre z nich mogą być oczywiste, inne mniej. Wczesna utrata zębów mlecznych, stłoczone zęby lub nierówny zgryz to oznaki, że Twoje dziecko powinno udać się do ortodonty. W niektórych przypadkach leczenie ortodontyczne może zapobiec bardziej skomplikowanym zabiegom, w tym operacji. Poniżej przedstawiamy 7 oznak, że Twoje dziecko powinno udać się do ortodonty:

Pierwsze badanie kontrolne Twojego dziecka jest ważne. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ortodontów, dzieci powinny zobaczyć ortodontę w wieku około 7 lat. Wczesna ocena może zapobiec poważniejszym problemom w późniejszym okresie życia, takim jak nieprawidłowo ułożony zgryz. Dzieci z prostym zgryzem i częstymi problemami z żuciem mogą nadal korzystać z uwagi ortodonty.

Podczas pierwszej wizyty, ortodonta Twojego dziecka wykona zdjęcia rentgenowskie i obejrzy zęby dziecka, aby określić, czy wymagają one leczenia ortodontycznego. Górne i dolne zęby Twojego dziecka mogą na siebie nachodzić, co może wpływać na sposób gryzienia lub zamykania ust. Jeśli Twoje dziecko ma nadgryzione zęby, leczenie ortodontyczne może pomóc skorygować ten problem i zapobiec późniejszym problemom. Gdy pojawią się stałe zęby, ortodonta może rozpocząć pracę nad aparatem, który pomoże Twojemu dziecku uśmiechać się pewnie i cieszyć się zdrowszym uśmiechem.

Jeśli u Twojego dziecka występuje jeden lub więcej z tych objawów, możesz rozważyć zaplanowanie konsultacji z ortodontą. Lekarz ortodonta może ocenić zęby, szczękę i ustawienie zgryzu Twojego dziecka. W tym czasie dentysta dziecka może wykonać zdjęcia rentgenowskie i fotografie, aby śledzić wszelkie problemy. Będziesz mógł również zobaczyć, jak daleko Twoje dziecko zaszło od ostatniej wizyty.

Zabranie dziecka do ortodonty

Zabranie dziecka do ortodonty może być przerażające. Może ono bać się lekarza lub bólu, ale ważne jest, aby je uspokoić i dać mu trochę edukacji. Dzięki edukacji na temat korzyści płynących z noszenia aparatu ortodontycznego i innych zabiegów wczesnej interwencji, dziecko może być mniej przerażone i mniej niespokojne w związku z wizytą. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które sprawią, że wizyta przebiegnie sprawniej.

Pierwsza wizyta u ortodonty powinna odbyć się przed ukończeniem przez dziecko siódmego roku życia. Jeśli jednak mają dziewięć lub więcej lat, nadal najlepiej zabrać je wcześniej niż później. Niektóre objawy problemów ortodontycznych obejmują ssanie kciuka i oddychanie przez usta, a nie ich nos. Dodatkowo, Twoje dziecko może mieć zauważalny nadgryz lub podgryz. Wreszcie, wizytę u ortodonty należy zaplanować, zanim dziecko osiągnie wiek nastoletni.

Ortodonta zbada zęby, jamę ustną i szczękę Twojego dziecka. Może on poprosić dziecko o wspólne zagryzienie zębów. Można również zapytać je o wszelkie przypadki żucia, połykania lub wyskakiwania szczęki. Ortodonta Twojego dziecka omówi to z Tobą i pomoże Ci zdecydować, czy aparat ortodontyczny będzie najlepszym rozwiązaniem dla Twojego dziecka. Oczywiście, jeśli dziecko nie reaguje dobrze na aparat, zawsze można zabrać je na badanie do innego lekarza.

Wybierając ortodontę, najlepiej poświęcić czas na sprawdzenie praktyki. Najpierw poszukaj praktyki, która ma kilku pacjentów. Poszukaj recenzji online od osób, które miały z nimi do czynienia. W ten sposób będziesz miał pojęcie, czego się spodziewać po ich leczeniu. Zapytaj o ich doświadczenie i jak bardzo byli zadowoleni. Zapytaj również o opłaty. Im niższa cena, tym lepiej.

Wreszcie, problemy stomatologiczne Twojego dziecka powinny zostać ocenione do czasu, gdy ukończy ono siedem lat. Jeśli mają problemy z ustawieniem szczęki lub zębów, wczesne udanie się do ortodonty może sprawić, że proces ten przebiegnie znacznie sprawniej. Wczesna wizyta pomoże Ci również zaplanować przyszłe leczenie. Oprócz poprawy stanu ich zębów, wizyta u ortodonty może pomóc im przyzwyczaić się do idei noszenia aparatu.

Podobne tematy