Jeśli szukasz trwałego rozwiązania, aby zastąpić brakujący ząb, implanty stomatologiczne są świetną opcją. Są one instalowane bezpośrednio w szczęce i wyglądają i są odczuwane jak naturalne zęby. W przeciwieństwie do protez, implanty nie ulegają rozkładowi. Są też trwałe, więc można oczekiwać, że nowe zęby będą służyć do końca życia. Niezależnie od tego, czy rozważasz ten zabieg, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zaletach implantów stomatologicznych.

Implanty stomatologiczne służą do zastępowania brakujących zębów

Jeśli masz braki w uzębieniu, możesz się zastanawiać, gdzie można uzyskać implant stomatologiczny. Zaletą implantów stomatologicznych jest to, że nie można ich zdjąć, więc można je zachować przez całe życie. W przeciwieństwie do protez częściowych, implanty stomatologiczne są mocno osadzone w kości szczęki. Zastępują one brakujące zęby w sposób najbardziej zbliżony do zębów naturalnych. Ponieważ są wykonane z tytanu, implanty stomatologiczne nigdy nie ulegają próchnicy. Mogą służyć przez całe życie, poprawiając wygląd i pewność siebie.

Zalety implantów stomatologicznych znacznie przewyższają ich wady. Na początek implanty są zakotwiczone w kości szczęki, tak jak naturalne zęby. Pomagają zachować kości szczęki i ograniczają resorpcję kości. Ponadto poprawiają zdolność mowy i żucia. Kolejną zaletą implantów stomatologicznych jest to, że nie wymagają one wycięcia sąsiednich zębów, co może skutkować pogorszeniem stanu kości szczęki.

Choć implanty stomatologiczne mają wiele zalet, nie wszyscy o nich wiedzą. Można wybrać jeden lub kilka implantów w zależności od liczby brakujących zębów i pożądanego efektu. Najczęstszym rodzajem implantu jest zastąpienie jednego zęba. Jest to najtańsza opcja i najlepiej sprawdza się w przypadku osób z jednym lub dwoma brakującymi zębami. W przypadku wielu brakujących zębów można zdecydować się na implantację całego łuku.

Zalety implantów stomatologicznych przeważają jednak nad wadami. Mają one wiele zalet, a ich koszt jest niski w porównaniu z innymi metodami wymiany zębów. Innym rozwiązaniem jest stały most. Naśladuje on wygląd naturalnych zębów. Procedura wymaga zazwyczaj dwóch do trzech wizyt. Obie metody mogą skutkować nowym uśmiechem. W każdym przypadku ważne jest utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. Koszt implantów stomatologicznych różni się w zależności od liczby brakujących zębów.

Istnieją dwa rodzaje implantów stomatologicznych: standardowa i wąska platforma. Pierwszy z nich umieszcza się w tylnej części jamy ustnej, a drugi z przodu. W zależności od obszaru w jamie ustnej protetyk może zalecić zastosowanie mini lub wąskiego implantu, które stanowią tymczasowe podpory podczas gojenia się większych implantów stomatologicznych. Jeśli nie masz wystarczającej gęstości kości, możesz najpierw wszczepić mniejszy implant, co da Ci czas na podjęcie decyzji o większym.

Nie są podatne na próchnicę

Jeśli utraciłeś zęba, możesz się zastanawiać, czy implant jest podatny na próchnicę. Podczas gdy zęby są naturalnie podatne na próchnicę, implanty stomatologiczne nie są. Korona implantu jest wykonana z materiałów syntetycznych, które nie pękają pod naporem bakterii i kamienia nazębnego. Oznacza to, że nie trzeba się martwić, że nowy ząb ulegnie zniszczeniu lub będzie wymagał leczenia kanałowego. Ponieważ implant zęba jest przyklejony bezpośrednio do szczęki, nie będzie podatny na próchnicę.

Chociaż implant zęba nie jest podatny na próchnicę, nadal ważne jest utrzymywanie zdrowych dziąseł. Implanty dentystyczne są wykonane z porcelany lub tytanu, które są materiałami obojętnymi i nie mogą być atakowane przez bakterie próchnicy. Ważne jest jednak, aby zachować zdrowe dziąsła, ponieważ choroby dziąseł są główną przyczyną niepowodzenia implantu. Jeśli nie będziesz odpowiednio dbał o dziąsła, implant prawdopodobnie wypadnie.

Próchnica zębów jest bardzo częstym problemem, zwłaszcza przy wzroście trendów żywieniowych. Wiele produktów spożywczych niszczy warstwę ochronną naszych zębów, więc im więcej jemy, tym bardziej narażeni jesteśmy na próchnicę. Dobrą wiadomością jest to, że implanty stomatologiczne są wykonane z tytanu, metalu, który jest naturalnie odporny na próchnicę. Jednak zęby nadal wymagają regularnej kontroli, aby upewnić się, że są zdrowe.

Wymagają zdrowego materiału kostnego

Osoby zainteresowane wszczepieniem implantów stomatologicznych muszą upewnić się, że mają zdrowy materiał kostny w szczęce. Istnieją trzy główne rodzaje kości w szczęce: autoprzeszczepy, alloprzeszczepy i ksenoprzeszczepy. Autoprzeszczepy to naturalne materiały pobrane z organizmu, natomiast alloplasty pochodzą ze źródeł syntetycznych. Alloplasty mogą zawierać geny i czynniki wzrostu wspomagające tworzenie kości.

Po zabiegu dentysta umieści przeszczepy kostne w kości szczęki. Materiały te ostatecznie połączą się z istniejącą kością. Proces ten może trwać od czterech do sześciu miesięcy, w zależności od lokalizacji i gęstości kości. W oczekiwaniu na połączenie się przeszczepu z pozostałą kością można nosić zęby tymczasowe do czasu, gdy przeszczepiona kość będzie na tyle mocna, że będzie mogła stanowić oparcie dla implantu. Można to zrobić tego samego dnia, co właściwy zabieg wszczepienia implantu.

Jeśli kość szczęki jest cienka lub miękka, konieczny może być przeszczep kości. Brak zęba wywiera duży nacisk na kość szczęki, więc jeśli jest ona słaba lub nie ma odpowiedniej jakości, może nie być w stanie utrzymać implantu. Aby temu zapobiec, konieczne może być wykonanie przeszczepu kości. W tym przypadku można wykorzystać naturalne przeszczepy kostne z innych części ciała lub przeszczepy syntetyczne ze szczęki w celu zapewnienia struktury nośnej dla wzrostu nowej kości.

Pacjenci poddawani zabiegom przeszczepu kości dentystycznych opuszczą szpital z gazą przykrywającą nacięcie. Pacjenci mogą również otrzymać leki przeciwbólowe w celu zminimalizowania ewentualnego dyskomfortu. W tym czasie pacjenci mogą odczuwać lekki dyskomfort lub nawet lekkie drętwienie szczęki. Jest to normalne, a procedura zazwyczaj trwa kilka miesięcy, aby prawidłowo się zagoić. Ponadto pacjent powinien unikać jedzenia przez osiem do dwunastu godzin przed zabiegiem, w zależności od rodzaju zastosowanego znieczulenia.

Wybierając implant stomatologiczny, należy być świadomym ryzyka i korzyści z nim związanych. Podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów stomatologicznych kluczowe znaczenie ma zdrowy materiał kostny. Przeszczepy kości to sposób na uzupełnienie brakującej kości i zachowanie sąsiednich naturalnych zębów. Implant stomatologiczny wymaga zdrowego materiału kostnego jako podstawy. Jednak zabieg jest skuteczny tylko wtedy, gdy kość jest wystarczająco mocna. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących przeszczepów kostnych należy zwrócić się do lekarza stomatologa.

Nie są one objęte ubezpieczeniem stomatologicznym

Ubezpieczenie stomatologiczne na implanty nie jest dostępne dla większości osób. Leczenie to wymaga zastosowania wykonanego na zamówienie łącznika, który mocuje ząb protetyczny do implantu. Ubezpieczenie stomatologiczne może częściowo pokryć koszty zabiegu, ale jest mało prawdopodobne, aby pokryło je w całości. Pokrycie ubezpieczeniowe dla implantów stomatologicznych jest jednak często ograniczone do 50 procent. Firmy ubezpieczeniowe nie pokryją kosztów zabiegu, jeśli nie posiadamy planu obejmującego „duże” usługi.

Aby ustalić, czy ubezpieczenie stomatologiczne pokryje koszty implantów, należy dokładnie zapoznać się z polisą ubezpieczeniową. Standardowe polisy ubezpieczeniowe rzadko pokrywają koszty implantów, ponieważ wymagają one zaistnienia wcześniejszych warunków. Przed podjęciem decyzji o wyborze planu należy sprawdzić maksymalny roczny limit określony w polisie. Jeśli leczenie jest zbliżone do rocznego maksimum, być może będziesz musiał pokryć koszt całej procedury. Przed podpisaniem umowy należy również sprawdzić sieć ubezpieczeniową.

Jeśli nie masz ubezpieczenia stomatologicznego, możesz skorzystać z finansowania finansowego, aby zapłacić za procedurę implantacji. Jedną z takich firm jest CareCredit. Można uzyskać kartę kredytową i spłacić całą procedurę w określonym czasie (zwykle 12 miesięcy). Istnieją również inne pożyczki dostępne za pośrednictwem instytucji finansowych. Finansowanie stomatologiczne może być również wykonane za pomocą karty kredytowej. Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia stomatologicznego, możesz również spróbować zgłosić roszczenie za pośrednictwem własnego.

Chociaż plany ubezpieczeń stomatologicznych są różne, większość z nich nie obejmuje implantów stomatologicznych. Pacjenci i dentyści muszą wykazać potrzebę medyczną wykonania zabiegu. Jeśli plan ubezpieczeniowy nie spełnia tych wymogów, pacjent będzie musiał prawdopodobnie zapłacić za implant z własnej kieszeni. W wielu przypadkach firmy ubezpieczeniowe decydują się na pokrycie kosztów implantów stomatologicznych po osiągnięciu udziału własnego. Jest to częsty błąd popełniany przez wiele osób, dlatego przed rozpoczęciem leczenia należy omówić zakres ubezpieczenia z przedstawicielem Costello Oral Surgery Associates.

Oprócz wysokiej ceny, ubezpieczenie stomatologiczne nie pokrywa implantów stomatologicznych. Chociaż czasami są one pokrywane przez ubezpieczenie zdrowotne, nie pokrywają one kosztów zabiegów kosmetycznych, takich jak implanty. Implanty mogą kosztować $2500 do $3500, i często są podzielone na trzy etapy. Procedura może kosztować tak mało jak $399, i może być w stanie znaleźć tańszą opcję gdzieś indziej. Te tanie opcje zazwyczaj używają materiałów niższej jakości i zatrudniają mniej wykwalifikowanych pracowników medycznych.

Podobne tematy