Jeśli masz jedno z poniższych zaburzeń funkcji orofacjalnych, możesz chcieć dowiedzieć się więcej o Miotherapy at the orthodontistors. Leczenie to ma na celu skorygowanie złych nawyków miofunkcjonalnych, takich jak żucie gumy językiem. Ten rodzaj terapii może być również przydatny w leczeniu nawyków miofunkcjonalnych. Proces mioterapii może przebiegać w kilku fazach.

Zaburzenia czynnościowe w obrębie twarzy

Zaburzenia czynnościowe w obrębie twarzy to stany, które dotyczą mięśni w obrębie twarzy i mogą powodować lub nasilać leczenie ortodontyczne. Stany te mogą wpływać na higienę jamy ustnej, karmienie piersią, mowę i zgryz, a także wpływać na stabilność leczenia ortodontycznego. W niektórych przypadkach u dziecka może wystąpić oddychanie przez usta z powodu alergii lub odchylonej przegrody.

Zaburzenia czynnościowe w obrębie twarzoczaszki to powszechne problemy dziecięce, często spowodowane brakiem koordynacji między mięśniami jamy ustnej i twarzy. Czasami język jest utrzymywany w niewłaściwej pozycji z powodu niedrożności dróg nosowych. Pediatra może zalecić ocenę przez specjalistę w tej dziedzinie, jak również. Mioterapia może pomóc w skorygowaniu problemu i zapewnić prawidłowy rozwój zębów.

Terapia miofunkcjonalna Orofacial może pomóc pacjentom, którzy mają trudności z oddychaniem przez usta, parciem na język i nadpobudliwością mentalną. Problemy te mogą wpływać na higienę jamy ustnej, oddychanie przez usta, a nawet na wzrost stawu skroniowo-żuchwowego. Nieleczone zaburzenia mogą prowadzić do zniekształcenia łuków zębowych. A z wiekiem te nieprawidłowości mogą mieć negatywny wpływ na rozwój zębów.

Mioterapia jest skuteczna w korygowaniu niedrożności dróg oddechowych, ustalaniu oddychania przez nos i repozycjonowaniu języka. Oprócz skorygowania lub wyeliminowania nieprawidłowości zębowych, leczenie to może również poprawić postawę ustną pacjenta. Ten rodzaj terapii obejmuje kilka ćwiczeń, a także ocenę wieloczynnikowych przyczyn u pacjenta. Na przykład powiększone migdałki mogą być spowodowane alergiami i nierozwiązanymi nawykami ssania.

Osoby z zaburzeniami czynnościowymi orofacjalnymi mogą poprawić swoją mowę, prawidłowo się odżywiać i mieć lepszy stan zdrowia jamy ustnej. Terapia miofunkcjonalna orofacjalna poprawia zdrowie jamy ustnej i może być również stosowana do korekty ustawienia zębów, częstego problemu wynikającego z nieprawidłowego ustawienia twarzy. Wyniki leczenia mioterapią są imponujące, a rezultaty są długotrwałe. Miotherapy

Miotherapy jest ważną częścią leczenia ortodontycznego w celu korekcji parcia na język. Pacjenci mogą zdecydować się na noszenie wyjmowanego aparatu wewnątrzustnego przez kilka godzin dziennie lub w nocy, aby pomóc w rozwiązaniu problemu. Terapeuta dostosuje aparat w zależności od wieku pacjenta i problemu ortodontycznego. Pacjenci korzystają również z programu edukacyjnego w celu skorygowania złych nawyków miofunkcjonalnych. Zazwyczaj pacjenci są uczeni ćwiczeń oddechowych, języka i warg.

Oprócz aparatów ortodontycznych, ortodonci mogą zalecić mioterapię jako część procesu leczenia. Leczenie to polega na przewlekaniu drutów przez szczeliny na zamkach przymocowanych do zębów. Większość aparatów umieszcza się z przodu jamy ustnej, chociaż niektórzy ortodonci zapewniają aparaty lingwalne, które są praktycznie niewidoczne. W niektórych przypadkach druty są utrzymywane w miejscu przez małe gumki zwane ligaturami, które są dostępne w różnych kolorach.

Wyniki obu badań sugerują, że leczenie ortodontyczne i Miotherapy są skuteczne. Istnieje jednak pewne ryzyko związane z tym połączeniem, w tym stronniczość. Ogólnie rzecz biorąc, połączenie leczenia ortodontycznego i Miotherapy może być konieczne do osiągnięcia najlepszych wyników. Stąd wymagane są lepiej zaplanowane badania, aby potwierdzić skuteczność OMT. Oba badania były jednak ograniczone przez ich projekt i wysokie ryzyko błędu systematycznego.

Lekarz dentysta, który praktykuje Miotherapy w gabinecie ortodontycznym, może stosować ją jako część leczenia ortodontycznego. Leczenie wiąże się z kilkoma etapami. Najpierw pacjenci wpłacają depozyt w wysokości 300 dolarów. Następnie ortodonta oceni ich potrzeby ortodontyczne i przedstawi harmonogram ich leczenia. Jeśli leczenie zostanie uznane za nieskuteczne, pacjent otrzyma alternatywne opcje opieki.

Leczenie OMD

Podczas leczenia ortodontycznego, pacjent może otrzymać Miotherapy w gabinecie ortodontycznym. Dentysta może zastosować Miotherapy w celu skorygowania ustawienia szczęk, a pacjent może poddać się zabiegowi w celu poprawy estetyki twarzy. Inni lekarze, którzy wykonują Miotherapy to laryngolodzy, lekarze snu i chiropraktycy. Terapeuta miofunkcjonalny współpracuje z innymi specjalistami, takimi jak logopedzi, psychologowie i lekarze, aby zapewnić holistyczne podejście.

Pacjent z OMD ma zmienioną postawę spoczynkową, która powoduje, że żuchwa jest otwarta, zwiększając spoczynkową przestrzeń międzyszczękową. Przestrzeń ta to przestrzeń pomiędzy górną i dolną szczęką oraz zębami. Nawet niewielkie zwiększenie tej przestrzeni może prowadzić do niepożądanej pionowej erupcji zębów. Miotherapy at the orthodontist for treatment of OMDs will address these problems by correcting the resting posture of the patient and restoring dental health.

Inną opcją leczenia jest terapia miofunkcjonalna orofacjalna (OMT). Metoda ta obejmuje reedukację nerwowo-mięśniową i ćwiczenia języka. Ćwiczenia te będą promować prawidłowe ułożenie języka i zakres ruchu szczęki. Miotherapy może pomóc poprawić stabilność leczenia ortodontycznego i może pomóc skorygować inne problemy, takie jak TMJ. Dr Honor Franklin jest certyfikowanym przez IAOM terapeutą Orofacial Myofunctional Therapist. Praktykuje tę specjalność od ponad 40 lat. Jest jednym z jedynych certyfikowanych przez IAOM terapeutów Orofacial Myofunctional Therapist w hrabstwie Dallas.

Dokładne badanie pacjenta ortodontycznego jest kluczowym krokiem do osiągnięcia optymalnego zdrowia jamy ustnej. Chociaż kontrolowanie nasilenia OMD może być trudne, Miotherapy może pomóc zmniejszyć nasilenie objawów TMD i poprawić zakres ruchu szczęki. Badania naukowe sugerują, że Miotherapy może być ważną terapią wspomagającą w przypadku OSA. Ma ona wysoki wskaźnik sukcesu i może pomóc pacjentom z TMD w utrzymaniu stabilności zębów.

Leczenie nawyków miofunkcjonalnych

Nawyki miofunkcjonalne są częstą przyczyną stłoczenia zębów i często nie są diagnozowane w młodym wieku. Nawyki te są objawem nieprawidłowego rozwoju twarzy i szczęki. Chociaż większość dzieci zaczyna rozwijać problemy ortodontyczne między trzecim a piątym rokiem życia, współczesne badania sugerują, że nawyki te są często spowodowane niezdolnością do prawidłowego utrzymania postawy ciała lub rozwoju mięśni twarzy. W rezultacie wiele dzieci ma krzywe lub niedorozwinięte zęby, problemy ze szczęką i słabą postawę ciała. Leczenie nawyków miofunkcjonalnych u ortodonty może pomóc w rozwiązaniu tych problemów.

Wczesne leczenie tych nawyków może być skuteczne w zmniejszeniu potrzeby noszenia aparatu ortodontycznego w późniejszym okresie, co skutkuje większą uległością pacjenta. Leczenie nawyków miofunkcjonalnych można przeprowadzić już w trzecim roku życia. Korzyści z tej terapii obejmują wyeliminowanie potrzeby noszenia aparatu ortodontycznego w późniejszym okresie życia oraz znaczne ułatwienie procesu dla pacjentów. Jest to również lepsze rozwiązanie dla Twojego portfela!

Leczenie nawyków miofunkcjonalnych u ortodonty może być skuteczne u dzieci ze złym stanem zdrowia zębów. Leczenie ma na celu zapobieganie niewłaściwemu ustawieniu zębów i prawidłowe ustawienie szczęki. W pierwszej fazie leczenia dziecko będzie nosiło wyjmowany aparat ustny przez około godzinę dziennie. Aparat można nosić również w nocy. Czas trwania leczenia zależy od stopnia zaawansowania choroby, ale może ono trwać również przez rok.

Stosowanie szopek językowych jest dobrym rozwiązaniem w przypadku nawyków mimicznych. Szopka językowa działa jako przypomnienie, aby unikać ruchu języka do przodu. Terapeuta miofunkcjonalny pomoże również zachować nowo wyprostowany uśmiech Twojego dziecka. W przypadku tych problemów nie ma ryzyka operacji. Terapeuta miofunkcjonalny może pomóc zapobiec ich nawrotom po zdjęciu aparatu ortodontycznego.

Leczenie krzywych zębów

Oprócz korzyści kosmetycznych wynikających z posiadania prostszych zębów, krzywe zęby mogą również powodować problemy takie jak choroby dziąseł i próchnica. Problemy te mogą wpływać na zdrowie zębów i kości, co sprawia, że właściwa pielęgnacja jamy ustnej ma kluczowe znaczenie. Krzywe zęby utrudniają również żucie i mówienie, powodując ból i dyskomfort. Dodatkowo, źle ustawione zęby mogą prowadzić do innych dolegliwości zdrowotnych, takich jak zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego (TMJ), przewlekłe bóle głowy i inne problemy. Ostatecznie osoby z krzywymi zębami mogą nawet wycofać się z sytuacji społecznych, z powodu wstydu związanego z posiadaniem krzywych zębów.

Niezależnie od wieku, pojawienie się krzywych zębów może prowadzić do wielu różnych komplikacji. Ubytki te mogą być wynikiem wypadku, choroby lub zaniedbań w opiece stomatologicznej. Nieleczone problemy mogą się pogłębiać, powodując dalsze komplikacje stomatologiczne i estetyczne. Rolą ortodonty jest zidentyfikowanie problemu i przygotowanie pacjenta do głównego leczenia. Będzie ono obejmować instalację specjalnych struktur, które pomogą wyrównać zęby i poprawić ich wygląd.

Inną opcją leczenia krzywych zębów jest mioterapia u ortodonty. Leczenie to jest alternatywą dla tradycyjnych aparatów ortodontycznych i skupia się na przyczynach krzywych zębów, a nie na ich estetycznym wyglądzie. Procedura ta wykorzystuje lekką przerywaną siłę do wyrównywania zębów zamiast stałego nacisku ze strony systemu stałych aparatów. Podczas leczenia dzieci i nastolatki mogą doświadczać problemów ze snem, które wpływają na ich rozwój, w tym na krzywe zęby. Ponadto problemy ze snem mogą negatywnie wpływać na ich centralny układ nerwowy i wzrost twarzy.

Wczesne leczenie ortodontyczne może być również pomocne w zapobieganiu krzywym zębom w późniejszym okresie. Wczesne leczenie może kierować szerokością łuków zębowych i regulować je, aby umożliwić erupcję zębów stałych. Wczesne leczenie jest szczególnie zalecane w przypadku dzieci, które mają trudności z gryzieniem, straciły zęby w młodym wieku, mają szczęki, które trzeszczą lub poruszają się, lub używają ust do oddychania.

Podobne tematy